Design © 2003
Rostislav Zedníček

Co zde najdete
Outlook 2002 PPZU - recenze
1.listopad 2002 Publikační činnost Recenze knih
Časopis CHIP, Petr Vostrý Recenze z nejrůznějších časopisů, které se mi dostaly do ruky. Pokud jste četli nějakou recenzi a zde ji nenajdete, můžete mi ji zaslat na dresu rzed@wo.cz. Rád zde také připojím novou rubriku s osobními názory čtenářů mých publikací.

CHIP 11/2002

Outlook 2002 - podrobný průvodce začínajícího uživatele
Rostislav Zedníček | Grada Publishing, 200 stran, 195 Kč, v češtině, ISBN 80-247-0271-1

Srostoucí dostupností internetové konektivity se do plejády nezbytých softwarových produktů dostává i klient elektronické pošty. Ať se to odpůrcům Microsoftu líbí, nebo ne, tím nejznámějším a pravděpodobně asi i nejrozšířenějším je produkt právě této společnosti - Outlook XP. Jemu je věnována i publikace z produkce vydavatelství Grada - Outlook XP s podtitulem Podrobný průvodce začínajícího uživatele. Na dvou stovkách stran nás její autor Rostislav Zedníček provede - dle mého soudu všemi podstatnými - zákoutími tohoto programu. Vedle nezbytného popisu pracovního prostředí je výklad věnován práci s elektronickou poštou a kontakty. Stranou zájmu nezůstávají ani mnohdy opomíjené funkce pro time management - čtenář se tak naučí plánovat schůzky pro sebe i celou pracovní skupinu. Outlook je mezi uživateli oblíben také pro svoji bezproblémovou spolupráci s Exchange Serverem, proto je jedna z kapitol věnována webovému poštovnímu rozhraní a práci s diskusními skupinami. Závěr knihy obsahuje výběr nejpoužívanějších klávesových zkratek pro co nejrychlejší ovládání programu.
Musím přiznat, že až do přečtení této knihy jsem se považoval za průměrného uživatele, který umí pracovat se všemi podstatnými komponentami Outlooku. Popisovaná publikace mne však přesvědčila o tom, že tato představa je zcela v rozporu s realitou. Možná stejně jako já zjistíte, že Outlook není jen výkonný klient pošty, ale obsahuje i velice cenné nástroje pro práci v týmu a pro organizaci času. Výklad je navíc veden tak, že se při jeho čtení zkušenější uživatel nebude nudit a začátečník vše potřebné pochopí, což je jev bohužel stále dosti vzácný.
Pokud tedy Outlook ve verzi XP patří mezi vaše oblíbené programy, po knize s klidným svědomím sáhněte. Bude vám příjemným průvodcem při práci s tímto programem a myslím, že investice do ní nebude patři mezi ty ztracené.

Petr Vostrý


..... zpět na předchozí stranu