Design © 2003
Rostislav Zedníček

Co zde najdete
Outlook v kanceláři - recenze
12.unor 2003 Publikační činnost Recenze knih
Internet - SWNet, Pavel Rak - Korýš

Kancelářský průvodce - Outlook
Rostislav Zedníček: Outlook v kanceláři - typické činnosti krok za krokem, Grada Publishing, Praha, 2003, 176 stran, cena: 149 Kč, ISBN 80-247-0457-9

Sedíte-li právě v kanceláři, jste těmi pravými, kteří by mohli zalistovat v první z knih nové série vydavatelství Grada. V edici kancelář vyšla série čtyř knih věnovaných typickým činnostem v Outlooku, Excelu, Wordu a Accessu. Dnes se podíváme na využití Outlooku v kanceláři.

Na začátek dvě upřesnění - publikace neslouží jako pouhý manuál k programu a nevěnuje se verzi programu Outlook Express. Pro úspěšné využití budete potřebovat verzi z kancelářského balíku Microsoft Office. To by však v kanceláři, kam je kniha určena, neměl být problém. Začátečník se však nemusí cítit ošizen, protože hned v úvodu je seznámen se základními způsoby využití Outlooku v denní práci i stručným popisem ovládání. Výklad je veden z "rychlíku", ale průměrně inteligentnímu uživateli zajisté postačí.

Kniha působí dobrým dojmem, protože prezentuje Outlook jako všestranný elektronický diář, který (mimo jiné) zvládá zpracování elektronické pošty, ukládá kontakty, spravuje úkoly v kalendáři apod. Při organizování schůzky se autor zaměřil na praktické využití - organizování za účasti více členů včetně ukázek, jak reagovat na žádosti o schůzku. Své místo si zde našlo i deset stránek věnovaných deníku. Řeknete si možná, že jde o drobnost, ale z vlastní zkušenosti souhlasím s autorem, že automatické žurnálování provedených operací je šikovná věc. Lehce se tak dá najít odpověď na to, který soubor jsem editoval minulou středu a jak probíhalo plánování schůzky.

Kniha je skutečně dobrým průvodcem běžné kancelářské práce v Outlooku. Zahrnuje popis běžných činností uživatele a je doplněna množstvím názorných ukázek. Praktičnost dokazuje i přítomnost důležité části - archivace. Pokud už nějakého průvodcem Outlookem máte, asi se nedozvíte něco zásadního. Ale chcete-li praktického průvodce, víte jak se ta kniha jmenuje.

Rak Pavel - Korýš


..... zpět na předchozí stranu